Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„ I HAVE NATURE IN MY ART” - E-Twinning

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą panią Bożeną Borcz wezmą udział w projekcie na platformie e-Twinning „ I have nature in my art”. Jest to projekt międzynarodowy, w którym uczestniczą uczniowie ze szkół z Jordanii, Gruzji, Włoch, Albanii i Turcji. Uczniowie będą prezentować swoje prace na platformie Twinspace- dostępnej tylko uczestnikom projektu oraz na szkolnej stronie internetowej.

 Cele ogólne projektu:

Uczniowie będą odkrywać świat wszystkimi zmysłami, poprzez praktyczne doświadczenia, poznają tekstury materiałów; miękkie płatki, szorstką korę, gładkie kamienie i zapach pachnących liści i kwiatów. Dzięki naturze i poszanowaniu przyrody nauczą się sortować, dopasowywać, klasyfikować i porządkować. Do tworzenia sztuki będą mogli też wykorzystać materiały pochodzące z recyklingu. Jest to doskonały sposób, aby recykling stał się zabawną, a dzięki ponownemu wykorzystaniu materiałów ograniczymy produkcję śmieci i zadbamy o naszą planetę.

Cele szczegółowe projektu:

-Uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności językowe.

-Rozwiną szeroki wachlarz technik plastycznych i projektowych w zakresie wykorzystania koloru, wzoru, faktury, linii, kształtu, formy i przestrzeni w kontekście tworzenia rysunków z naturalnych materiałów

-Dowiedzą się o pracy wielu artystów, rzemieślników i projektantów, opisując różnice i podobieństwa między różnymi praktykami i dyscyplinami

-Zrozumieją, że każdy przyczynia się do ilości śmieci tworzonych codziennie i nauczą się prostych sposobów jak recyklinować śmieci.

-Będą przedstawiać swoje prace co miesiąc na platformie Twinspace.

 

 

Data dodania: 2021-11-04 20:43:00
Data edycji: 2021-11-04 20:43:14
Ilość wyświetleń: 572

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej