• 100 - lecie naszej szkoły

  • Bal Niepodległości

Copyright 2021 - 123

Tydzień Edukacji Globalnej - podsumowanie

Od 19 do 23 listopada obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Odpowiedzmy na wyzwania współczesnego świata”.

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

W poniedziałek klasy pierwsze uczestniczyły  w warsztatach dot. dostępu do wody pitnej w Sudanie Południowym z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Zajęcia poprowadzone były w Zagłębiowskiej Mediatece.

Kolejnego dnia uczniowie świętowali razem z UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, uczniowie „czwórki” ubrali się na niebiesko w ramach akcji #GoBlue.

W środę uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w spotkaniu z dr Mikołajem Marcelą -  autorem książki pt. „Best Seler, czyli zagadka znikających warzyw”. Podczas spotkania dr M. Marcela zdradził uczniom sekret, jak powstawał vege kryminał oraz dlaczego warto dbać o zbilansowaną dietę i nie marnować żywności.

Czwartego dnia tygodnia ósmoklasiści poznawali ideę Sprawiedliwego Handlu. Podczas warsztatów w Zagłębiowskiej Mediatece uczniowie klas starszych rozmawiali o zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz uczestniczyli w pokazie filmów Fairtrade. Natomiast czwartoklasiści brali udział w zajęciach dot. praw człowieka.

Na zakończenie obchodów drugo- i trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach „Błękitna wyspa – ekologia w Unii Europejskiej”, która została zorganizowana we współpracy z Europe Direct w Katowicach. Ponadto wszyscy uczniowie mogli zobaczyć nietypowe instrumenty muzyczne oraz przedmioty użytkowe i dekoracyjne z różnych stron świata. Oprócz tego uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach dot. parzenia herbaty, jej zwyczajów, historii i właściwości zdrowotnych. Poza tym siódmoklasiści przygotowali dla społeczności szkolnej degustację różnorodnych rodzajów herbat z najodleglejszych krańców globu. 

Tegorocznym obchodom #TEG2018 towarzyszyła imponująca dekoracja oraz trzy wystawy. Pierwsza dotyczyła recyklingu. Druga - fotograficzna pt. „Miasta kontrastów” - ukazywała bogactwo i biedę wybranych krajów Afryki. Trzecia z kolei związana była z popularyzacją Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.   

Poprzez udział w powyższym wydarzeniu cała społeczność szkolna i grupa przedszkolna „Słoneczka” z Miejskiego Przedszkola nr 28 w Sosnowcu jednoczyła się z mieszkańcami Globalnego Południa przez realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Tydzień Edukacji Globalnej - spotkanie z Mikołajem Marcelą

Dzisiaj w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie byli w Mediatece na spotkaniu z autora książki „Best Seler i zagadka znikających warzyw”  Panem Mikołajem Marcelą. Uczniom bardzo podobało się opowieść autora o powstaniu książki oraz o jej bohaterach.

więcej zdjęć

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. A u nas już stoi Drzewo Praw Człowieka.

Tydzień Edukacji Globalnej

Od 19 listopada (poniedziałku) w szkole obchodzić będziemy Tydzień Edukacji Globalnej. Z tej okazji przedszkolacy, uczniowie klas młodszych oraz ósmoklasiści udekorowali szkolny korytarz tworząc przepiękny baner, na którym widnieje hasło tegorocznego TEG-u „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!

 

Od 19-23 listopada w szkole i Zagłębiowskiej Mediatece będą miały miejsce następujące wydarzenia promujące Cele Zrównoważonego Rozwoju:

19.11 (poniedziałek)

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyć będą w warsztatach dot. dostępu do wody pitnej w Sudanie Południowym z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Zajęcia prowadzone będą w  Zagłębiowskiej Mediatece.

Czytaj więcej: Tydzień Edukacji Globalnej

f t g m

Copyright © 2003 – 2020 Szkoła Podstawowa nr 4
im. Juliana Tuwima w Sosnowcu.