• 100 - lecie naszej szkoły

  • Bal Niepodległości

Copyright 2021 - 123

Gratulujemy Julii

W dniu 20.03.2021 w IV Liceum "Staszic" , przy obostrzeniach sanitarnych, odbył się XVII Konkurs Matematyczny Bomba z matmy im. prof. Stanisława Bomskiego. Uczestnicy zmierzyli się z 5 zadaniami z różnych dziedzin matematyki i rozwiązywali je do ostatniej minuty konkursu.
Nasza uczennica z klasy VII C - Julia Olszańska, zmierzyła się z zadaniami. Zajęła III miejsce. Gratulujemy Julii. Życzymy dalszych sukcesów. 

Brawa dla laureatów i finalistów!

Znamy już wyniki trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2020/21. Tegoroczna edycja tej niezwykle prestiżowej olimpiady wiedzy przyniosła spektakularny sukces naszej „czwórce”!

Droga do tego celu nie była łatwa. Najpierw trzeba było pokonać etap szkolny i rejonowy. Do trzeciego etapu – wielkiego finału awansowali najlepsi uczniowie z całego województwa śląskiego.

Do finału z historii awansowali Julia Olszańska i Michał Konopka z 7c, których przygotował pan Mariusz Żabnicki. W finale z języka angielskiego sosnowieckiego „Tuwima” reprezentował Marcel Adamczyk z 8a, przygotowywany przez panią Bożenę Borcz. W matematycznym  finale wystartowała Julia Olszańska z 7c, którą prowadziła  pani Małgorzata Rusak. Z kolei w śląskim finale z geografii wystartował Mateusz Brych z 7b, którego nauczycielem jest pan Adam Wawrzyk.

  Marcel Adamczyk został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego. Z kolei z historii najwyższy laur przypadł Michałowi Konopce.

  Julia Olszańska została finalistką z matematyki i historii, a Mateusz Brych z geografii.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy tegoroczny sukces.

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA NAJCIEKAWSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ

więcej zdjęć

Dziękujemy bardzo wszystkim wychowawcom i uczniom klas I, II, III za udział w konkursie. Po otrzymaniu prac komisja konkursowa dokonała ich oceny i nagrodziła najciekawsze prace. Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę walory estetyczne wykonanej pracy, oryginalność interpretacji proponowanej tematyki tj. pomysłowość realizacji zadania konkursowego oraz wyjątkową treść życzeń.

Nagrody dla uczniów przyznano w dwóch kategoriach:

KLASY I:

I miejsce    Świstek Zofia Ia

II miejsce    Piechocki Marcin I a

III miejsce   Caba Maja I a

 

KLASY II, III:

I miejsce    Olszewska Alicja II b

I miejsce    Cackowska Julia II b

II miejsce    Zmarlak Kacper II b

III miejsce   Rajwa Julia III a

 

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace uczniów:

Chapalda Nastasia Ia

Wojtaszkiewicz Kinga I a

Kochanowski Miłosz II a

Ponieważ 14 lutego, w dniu św. Walentego wszyscy składamy sobie życzenia, albo wysyłamy je na ozdobnych pocztówkach, kartkach internetowych, niekiedy obdarowujemy się miłym, słodkim co nieco! więc organizatorzy konkursu Dorota Jaworska, Małgorzata Lewanda – Adamczyk, Agnieszka Pałka, Magdalena Jarek przesyłają dla wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły serdeczne, słodkie małe co nieco! w postaci życzeń walentynkowych

14-luty to fajny dzień,
bo każdy jakiegoś buziaka śle.

Gdy zakochani święto swoje mają,
moc życzeń sobie składają.
W dniu Świętego Walentego,
Życzymy Wam byście mieli tego,
Kto Wam piękną kartkę wyśle,
I cieplutko Was uściśnie.
By każdy dzionek życia Waszego,
był lepszy od dnia poprzedniego.
By szczęścia Was nie opuszczało,
by nic Was w życiu nie zamartwiało.

Fizyka w obiektywie - wyniki konkursu

 Wyniki I Szkolnego Konkursu Fizycznego

FIZYKA W OBIEKTYWIE

 

więcej zdjęć

I miejsce: Igor Żak, klasa 7 a

II miejsce: Magdalena Rybińska, klasa 7 b

III miejsce: Michał Barszczowski, klasa 8 a

wyróżnienie: Klaudia Adamska, klasa 7 c

Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Bajkowe zadania”

więcej zdjęć

Już po raz XIX Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach zorganizowała Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Bajkowe Zadania”. Z naszej szkoły w eliminacjach wzięło udział 11 trzecioklasistów. Do finału zakwalifikowała się uczennica klasy 3 a Hanna Ziółek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

f t g m

Copyright © 2003 – 2020 Szkoła Podstawowa nr 4
im. Juliana Tuwima w Sosnowcu.