• 100 - lecie naszej szkoły

  • Bal Niepodległości

Copyright 2021 - 123

Zielona Kraina

W piątek 18 mają odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące zdrowego żywienia. Klasy czwarte miały okazję własnoręcznie wykonać pyszne sałatki z owoców i warzyw, koktajle a także pyszne, zdrowe desery. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o piramidzie żywienia, o zdrowym trybie życie i dobrych nawykach żywieniowych. Zajęcia w naszej szkole zorganizowała pani od przyrody - Bernardyna Łodziana.            

więcej zdjęć

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2018 r.  klasa 7a z wychowawcą Mariuszem Żabnickim przygotowała  akademie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Siódmoklasiści przypomnieli nam także o Święcie Pracy 1 maja oraz o Święci Flagi 2 maja.

więcej zdjęć

 

St. Patrick's Day Celebration

W dniach od 12 lutego do 13 kwietnia klasa 5B brała udział w międzynarodowym projekcie za pośrednictwem Platformy eTwinning.  Ideą platformy eTwinning jest nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń z innymi szkołami z Polski oraz zagranicy poprzez internet przy jednoczesnym  wykorzystaniu  narzędzi multimedialnych. W  projekcie udział brali także uczniowie z Litwy, Serbii, Rumunii i Hiszpanii.  Projekt zatytułowany był  St. Patrick's Day Celebration (obchody Dnia św. Patryka). Celem było poszerzenie wśród uczniów naszej Szkoły wiedzy na temat historii, geografii oraz kultury Irlandii, a punktem kulminacyjnym obchody dnia św. Patryka, które w Irlandii przypadają na 17 marca. W naszej szkole był to z przyczyn niezależnych 14 marca.   Dzięki temu projektowi w obchody Dnia św. Patryka zaangażowali się uczniowie ze wszystkich klas wykonując plakaty na temat Irlandii i dekorując swoje sale lekcyjne.  Wybrani uczniowie wzięli też udział w quizie o Irlandii. Młodsi koledzy natomiast wykonywali prace plastyczne. Niektórzy zaangażowali się w zabawę nawiązując strojem do kultury irlandzkiej. Na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały tego dnia  charakterystyczne rytmy  muzyki irlandzkiej. Najlepiej spisała się klasa 3 c, której uczniowie wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Stefaniak zaprezentowali się w ciekawych strojach. Natomiast uczniowie klasy 2a z wychowawcą, Panią Agnieszką Pałką, na zajęciach plastycznych wykonali zielone koniczynki  będące symbolem Irlandii.

 

Wyniki konkursu na najładniejszy plakat:

 Klasy I-III:

              I miejsce klasa III c

             II miejsce klasa II a

             III miejsce klasa III b

 

Klasy IV-VI:

              I miejsce klasa IV c

             II miejsce klasa IV a i  IV b ex aequo

             III miejsce klasa VI a i VII a ex aequo

 

       Najładniej udekorowana sala lekcyjna klasa Vb

więcej zdjęć

 

Błękitny marsz

Kilkaset osób, uczniów, nauczycieli i mieszkańców Sosnowca przeszło dziś (9 kwietnia 2018 r. ) ulicami miasta w ramach Błękitnego Marszu. To happening, organizowany przez szkołę Podstawową nr 6, mający uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera. Gośćmi honorowymi byli Grzegorz Łosowski, założyciel grupy Kombi i Dariusz Rekosz, zagłębiowski pisarz. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały klasy 6a i 5a.
 

Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju

W czwartek 5 kwietnia 2018r obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju (06 kwietnia). Z tej okazji odwiedzili Nas goście, którzy przekazali nam trochę wiedzy dotyczącej sztuki walki jaką jest Muay Thay, czyli Tajski Boks. Trener Marcin Tomczyk oraz Wojtek Kuboń pokazali jak poprawnie fizycznie oraz emocjonalnie należy podejść do tego typu sportu. Uczniowie naszej szkoły oraz z Miejskiego Przedszkola nr 28 bardzo uważnie słuchali Trenera. W drugiej części pokazu dzieci same próbowały brać w nim czynny udział pokazując walkę z cieniem oraz wykonując pojedyncze uderzenia kierowane na tajskie tarcze, pod nadzorem trenera. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć.

f t g m

Copyright © 2003 – 2020 Szkoła Podstawowa nr 4
im. Juliana Tuwima w Sosnowcu.